BIP (Biuletyn Informacji Publicznej) to ujednolicony system udostępniania informacji publicznej w Internecie.
Informacje publiczne zawarte w BIP Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Wołowie udostępniane są odwiedzającym przez całą dobę bez przerwy.

Przeglądanie informacji zamieszczonych w BIP Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Wołowie odbywa się poprzez kliknięcie interesującej nas pozycji w menu znajdującym się po lewej stronie witryny.

W prawym górnym rogu okna witryny BIP dostępna jest wyszukiwarka. Po wprowadzeniu słowa-wyrażenia w pole "Szukaj..." i wciśnięciu klawisza „Enter” możliwe jest szybkie odnalezienie wybranych treści zawartych w BIP Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Wołowie.

Treści zawarte w BIP możemy łatwo wydrukować klikając w charakterystyczną ikonę znajdującą się w prawym górnym rogu otwartego artykułu.

Po prawej stronie witryny znajduje się również logo BIP będące odnośnikiem do strony głównej portalu BIP Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. Dla ułatwienia kliknięcie w nagłówek z nazwą BIP i logiem Biblioteki przenosi nas do głównej strony witryny.

Część informacji umieszczonych w BIP zapisanych jest w formacie PDF do przeglądania, których niezbędne jest posiadanie zainstalowanego darmowego programu np. Adobe Reader. W razie nie posiadania wspomnianego programu można go pobrać tutaj.